SIT8208AI-G1-18E-65.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-G1-18E-65.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 38.4000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 37.5000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-G1-18E-65.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 65 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AI-G1-18E-65.000000Y | SiTime | NHE Electronics