SIT8208AI-G1-18S-24.576000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-G1-18S-24.576000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 66.66666MHZ H/LVCMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 62.5000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 4.0960MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-G1-18S-24.576000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 24.576 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AI-G1-18S-24.576000Y | SiTime | NHE Electronics