SIT8208AI-G1-33E-2.048000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 2.0480MHZ LVCM LVTTL
SIT8208AI-G1-33E-2.048000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 14.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 65.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-G1-33E-2.048000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 2.0480MHZ LVCM LVTTLProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 2.048 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AI-G1-33E-2.048000Y | SiTime | NHE Electronics