SIT8208AI-G2-33E-33.000000X, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-G2-33E-33.000000X Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 19.2000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 100.0000MHZ H/LVCMOS
MEMS OSC XO 33.3000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-G2-33E-33.000000XMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AI-G2-33E-33.000000X | SiTime | NHE Electronics