SIT8208AI-G2-33E-33.330000X, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-G2-33E-33.330000X Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 38.4000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.3690MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 62.5000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8208AI-G2-33E-33.330000XMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8208PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33.33 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8208AI-G2-33E-33.330000X | SiTime | NHE Electronics