SIT8209AC-82-25S-155.520000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
SIT8209AC-82-25S-155.520000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
-40 TO 85C, 2520, 25PPM, 2.8V, 1
MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-82-25S-155.520000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 155.52 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8209AC-82-25S-155.520000 | SiTime | NHE Electronics