SIT8209AC-82-25S-166.600000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-82-25S-166.600000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-82-25S-166.600000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.6 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8209AC-82-25S-166.600000 | SiTime | NHE Electronics