SIT8209AC-82-28S-125.000000, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-82-28S-125.000000 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 35.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC VCXO 27.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 133.333333MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-82-28S-125.000000Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 125 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8209AC-82-28S-125.000000 | SiTime | NHE Electronics