SIT8209AC-G1-18E-148.500000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-18E-148.500000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-18E-148.500000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 148.5 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-18E-148.500000Y | SiTime | NHE Electronics