SIT8209AC-G1-18E-156.253906T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 30.7200MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-18E-156.253906TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 156.253906MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 156.253906 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-18E-156.253906T | SiTime | NHE Electronics