SIT8209AC-G1-25E-200.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-25E-200.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC VCXO 74.17582MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 4.0960MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-25E-200.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 200 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-25E-200.000000Y | SiTime | NHE Electronics