SIT8209AC-G1-25S-156.250000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-25S-156.250000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 98.3040MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 156.253906MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-25S-156.250000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 156.25 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-25S-156.250000T | SiTime | NHE Electronics