SIT8209AC-G1-25S-161.132800Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-25S-161.132800Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-25S-161.132800YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 161.1328 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-25S-161.132800Y | SiTime | NHE Electronics