SIT8209AC-G1-25S-166.000000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-25S-166.000000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 18.4320MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-25S-166.000000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-25S-166.000000T | SiTime | NHE Electronics