SIT8209AC-G1-25S-166.600000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-25S-166.600000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-25S-166.600000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.6 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-25S-166.600000T | SiTime | NHE Electronics