SIT8209AC-G1-25S-166.600000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-25S-166.600000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
-40 TO 85C, 3225, 25PPM, 2.8V, 2
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-25S-166.600000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.6 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-25S-166.600000Y | SiTime | NHE Electronics