SIT8209AC-G1-25S-166.666000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-25S-166.666000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 156.254687MHZ LVPECL
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-25S-166.666000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.666 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-25S-166.666000Y | SiTime | NHE Electronics