SIT8209AC-G1-28E-148.351648Y Images
Product Attributes:
  • Part Number: SIT8209AC-G1-28E-148.351648Y
  • Manufacturer: SiTime
  • Description: MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVCMOS
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • SIT8209AC-G1-28E-148.351648Y Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For SiTime, you may also be interested in the following:
    SIT8209AC-32-33S-133.333330
    MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVCMOS
    SIT8208AC-2F-33S-40.500000X
    MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
    SIT8209AI-G3-33E-148.351648X
    MEMS OSC XO 148.351648MHZ LVCMOS
    SIT8209AI-31-25E-166.666666
    SIT8208AI-3F-28S-75.000000T
    MEMS OSC XO 75.0000MHZ LVCMOS LV
    SIT8225AC-21-25S-25.001200
    -20 TO 70C, 3225, 20PPM, 2.5V, 2
    Product Specifications:
  • MfrPart.: SIT8209AC-G1-28E-148.351648Y
  • Mfr: SiTime
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Tape & Reel (TR)
  • Series: SiT8209
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 148.351648 MHz
  • Function: Enable/Disable
  • Output: LVCMOS, LVTTL
  • Voltage-Supply: 2.8V
  • FrequencyStability: ±20ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -20°C ~ 70°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 36mA
  • Package/Case: 4-SMD, No Lead
  • Size/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)