SIT8209AC-G1-28E-166.660000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-28E-166.660000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 31.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28E-166.660000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.66 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28E-166.660000T | SiTime | NHE Electronics