SIT8209AC-G1-28E-166.660000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-28E-166.660000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28E-166.660000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.66 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28E-166.660000Y | SiTime | NHE Electronics