SIT8209AC-G1-28E-166.666000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-28E-166.666000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 28.6363MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28E-166.666000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.666 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28E-166.666000T | SiTime | NHE Electronics