SIT8209AC-G1-28E-166.666000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-28E-166.666000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28E-166.666000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.666 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28E-166.666000Y | SiTime | NHE Electronics