SIT8209AC-G1-28E-200.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-28E-200.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.000625MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.6660MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28E-200.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 200 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28E-200.000000Y | SiTime | NHE Electronics