SIT8209AC-G1-28E-212.500000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-28E-212.500000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3333MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28E-212.500000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 212.5 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28E-212.500000Y | SiTime | NHE Electronics