SIT8209AC-G1-28S-148.500000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-28S-148.500000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28S-148.500000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 148.5 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28S-148.500000T | SiTime | NHE Electronics