SIT8209AC-G1-28S-161.132800T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-28S-161.132800T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 145.8400MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28S-161.132800TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 161.1328 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28S-161.132800T | SiTime | NHE Electronics