SIT8209AC-G1-28S-166.600000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-28S-166.600000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 7.3728MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28S-166.600000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.6 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28S-166.600000T | SiTime | NHE Electronics