SIT8209AC-G1-28S-166.666600T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-28S-166.666600T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28S-166.666600TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.6666 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28S-166.666600T | SiTime | NHE Electronics