SIT8209AC-G1-28S-166.666666Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 133.3330MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28S-166.666666YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.666666 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28S-166.666666Y | SiTime | NHE Electronics