SIT8209AC-G1-28S-200.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-28S-200.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 32.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 50.0060MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 19.4400MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-28S-200.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 200 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-28S-200.000000Y | SiTime | NHE Electronics