SIT8209AC-G1-33E-166.666600T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G1-33E-166.666600T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 156.253906MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 133.333333MHZ LVCMOS
-20 TO 70C, 2520, 25PPM, 2.8V, 1
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-33E-166.666600TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.6666 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-33E-166.666600T | SiTime | NHE Electronics