SIT8209AC-G1-33E-166.666666T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 66.6000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-33E-166.666666TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.666666 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-33E-166.666666T | SiTime | NHE Electronics