SIT8209AC-G1-33S-166.666666T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 27.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 77.7600MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 66.6660MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G1-33S-166.666666TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.666666 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G1-33S-166.666666T | SiTime | NHE Electronics