SIT8209AC-G3-18E-125.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G3-18E-125.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 75.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 120.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.3000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 48.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 40.5000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 30.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G3-18E-125.000000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 125 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G3-18E-125.000000Y | SiTime | NHE Electronics