SIT8209AC-G3-28E-100.000000X, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G3-28E-100.000000X Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 40.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.175824MHZ H/LV-CM
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 155.5200MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G3-28E-100.000000XMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 100 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G3-28E-100.000000X | SiTime | NHE Electronics