SIT8209AC-G3-28E-133.333300X, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVCMOS
SIT8209AC-G3-28E-133.333300X Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 35.8400MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.333333MHZ H/LV-CM
MEMS OSC XO 35.3280MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 33.3000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G3-28E-133.333300XMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 133.3333MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 133.3333 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G3-28E-133.333300X | SiTime | NHE Electronics