SIT8209AC-G3-33E-133.333333X Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 60.0000MHZ H/LV-CMOS
OSC MEMS XO 24.0000MHZ SMD
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 4.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AC-G3-33E-133.333333XMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 133.333333MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 133.333333 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8209AC-G3-33E-133.333333X | SiTime | NHE Electronics