SIT8209AI-32-28E-166.666600, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOS
SIT8209AI-32-28E-166.666600 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.4000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
MEMS OSC XO 156.257812MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AI-32-28E-166.666600Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 166.6666MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 166.6666 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)SIT8209AI-32-28E-166.666600 | SiTime | NHE Electronics