SIT8209AI-82-28E-161.132800, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOS
SIT8209AI-82-28E-161.132800 Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
-40 TO 85C, 2520, 20PPM, 2.5V, 1
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 166.6000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 16.3680MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8209AI-82-28E-161.132800Mfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVCMOSProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: StripSeries: SiT8209PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 161.1328 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.8VFrequencyStability: ±25ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -40°C ~ 85°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 36mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT8209AI-82-28E-161.132800 | SiTime | NHE Electronics