SIT8209AI-82-33E-156.253906 Images
Product Attributes:
  • Part Number: SIT8209AI-82-33E-156.253906
  • Manufacturer: SiTime
  • Description: MEMS OSC XO 156.253906MHZ LVCMOS
  • Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • SIT8209AI-82-33E-156.253906 Datasheet (PDF)
  • Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
  • For SiTime, you may also be interested in the following:
    SIT5001AC-3E-18N0-33.333000T
    MEMS OSC TCXO SMD
    SIT8209AI-82-33S-166.666660
    MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
    SIT8208AI-G1-33S-74.176000X
    MEMS OSC XO 74.1760MHZ LVCMOS LV
    SIT8209AI-G3-25E-200.000000X
    MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVCMOS
    SIT8208AI-GF-33S-40.500000T
    MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
    SIT8208AI-81-33S-33.600000
    MEMS OSC XO 33.6000MHZ LVCMOS LV
    Product Specifications:
  • MfrPart.: SIT8209AI-82-33E-156.253906
  • Mfr: SiTime
  • Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators
  • Package: Strip
  • Series: SiT8209
  • Type: XO (Standard)
  • Frequency: 156.253906 MHz
  • Function: Enable/Disable
  • Output: LVCMOS, LVTTL
  • Voltage-Supply: 3.3V
  • FrequencyStability: ±25ppm
  • AbsolutePullRange(APR): -
  • OperatingTemperature: -40°C ~ 85°C
  • SpreadSpectrumBandwidth: -
  • Current-Supply(Max): 36mA
  • Package/Case: 4-SMD, No Lead
  • Size/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)