SIT8225AC-2F-18E-25.000000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, -20 TO 70C, 3225, 10PPM, 1.8V, 2
SIT8225AC-2F-18E-25.000000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 39.0625MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8225AC-2F-18E-25.000000YMfr: SiTimeDescription: -20 TO 70C, 3225, 10PPM, 1.8V, 2Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8225PartStatus: Not For New DesignsBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 25 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 1.8VFrequencyStability: ±10ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 31mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)SIT8225AC-2F-18E-25.000000Y | SiTime | NHE Electronics