SIT8256AC-G1-25S-156.250000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, -20 TO 70C, 2520, 20PPM, 2.5V, 1
SIT8256AC-G1-25S-156.250000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 26.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 166.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 33.33333MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 31.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT8256AC-G1-25S-156.250000YMfr: SiTimeDescription: -20 TO 70C, 2520, 20PPM, 2.5V, 1Product Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT8256PartStatus: Not For New DesignsBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 156.25 MHzFunction: Standby (Power Down)Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 2.5VFrequencyStability: ±20ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 33mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.106 L x 0.094 W (2.70mm x 2.40mm)SIT8256AC-G1-25S-156.250000Y | SiTime | NHE Electronics