SIT9003AC-13-33DB-27.12000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 27.1200MHZ LVCMOS LV
SIT9003AC-13-33DB-27.12000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 35.8400MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 12.2880MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 133.0000MHZ LVCMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT9003AC-13-33DB-27.12000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 27.1200MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT9003PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 27.12 MHzFunction: -Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: ±0.25%, Center SpreadCurrent-Supply(Max): 4.1mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)SIT9003AC-13-33DB-27.12000Y | SiTime | NHE Electronics