SIT9003AC-13-33DQ-27.12000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 27.1200MHZ LVCMOS LV
SIT9003AC-13-33DQ-27.12000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 16.367667MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 18.4320MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 66.6666MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT9003AC-13-33DQ-27.12000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 27.1200MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT9003PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 27.12 MHzFunction: -Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -1.00%, Down SpreadCurrent-Supply(Max): 4.1mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)SIT9003AC-13-33DQ-27.12000Y | SiTime | NHE Electronics