SIT9003AC-23-33EB-17.06070Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 17.0607MHZ LVCMOS LV
SIT9003AC-23-33EB-17.06070Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 74.175824MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 35.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT9003AC-23-33EB-17.06070YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 17.0607MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT9003PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 17.0607 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±50ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.1mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)SIT9003AC-23-33EB-17.06070Y | SiTime | NHE Electronics