SIT9003AC-24-33DD-12.00000Y, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LV
SIT9003AC-24-33DD-12.00000Y Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 16.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 60.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 12MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 40.5000MHZ LVCMOS LV
Product Specifications:
MfrPart.: SIT9003AC-24-33DD-12.00000YMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT9003PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 12 MHzFunction: -Output: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±100ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: ±0.50%, Center SpreadCurrent-Supply(Max): 4.1mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)SIT9003AC-24-33DD-12.00000Y | SiTime | NHE Electronics