SIT9003AC-24-33EO-90.00000T, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 90.0000MHZ LVCMOS LV
SIT9003AC-24-33EO-90.00000T Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 33.3330MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 156.2500MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 19.2000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 72.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT9003AC-24-33EO-90.00000TMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 90.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT9003PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 90 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±100ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.1mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No LeadSize/Dimension: 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)SIT9003AC-24-33EO-90.00000T | SiTime | NHE Electronics