SIT9003AC-44-33EB-33.00000X, SiTime, Crystals, Oscillators, Resonators~Oscillators, MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LV
SIT9003AC-44-33EB-33.00000X Images
For
SiTime, you may also be interested in the following:
MEMS OSC XO 74.1760MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 4.0960MHZ H/LV-CMOS
MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 65.0000MHZ LVCMOS LV
MEMS OSC XO 77.7600MHZ H/LV-CMOS
Product Specifications:
MfrPart.: SIT9003AC-44-33EB-33.00000XMfr: SiTimeDescription: MEMS OSC XO 33.0000MHZ LVCMOS LVProduct Category: Crystals, Oscillators, Resonators~OscillatorsPackage: Tape & Reel (TR)Series: SiT9003PartStatus: ActiveBaseResonator: MEMSType: XO (Standard)Frequency: 33 MHzFunction: Enable/DisableOutput: LVCMOS, LVTTLVoltage-Supply: 3.3VFrequencyStability: ±100ppmAbsolutePullRange(APR): -OperatingTemperature: -20°C ~ 70°CSpreadSpectrumBandwidth: -Current-Supply(Max): 4.1mARatings: -MountingType: Surface MountPackage/Case: 4-SMD, No Lead Exposed PadSize/Dimension: 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)SIT9003AC-44-33EB-33.00000X | SiTime | NHE Electronics