Product Attributes:
Part Number: AFE7500DAAZ
Manufacturer: Texas Instruments (TI)
Description: MARCONI, ANALOG DATA CONVERTR
Category: Integrated Circuits (ICs)~Data Acquisition - Analog Front End (AFE)
AFE7500DAAZ Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
DC DC CONVERTER 0.55-1.8V
IC REG LINEAR 3V 150MA SOT23-5
IC DIFF COMPARATOR QUAD 14-DIP
IC REG LINEAR POS ADJ 500MA 8SON
IC AMP CLASS AB MONO 3W 8SOIC