CSD19532Q5B, Texas Instruments, Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Single, MOSFET N-CH 100V 100A 8VSON
Product Attributes:
Part Number: CSD19532Q5B
Manufacturer: Texas Instruments (TI)
Description: MOSFET N-CH 100V 100A 8VSON
Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - Single
CSD19532Q5B Datasheet (PDF)
Order with confidence, there are no lead times for in-stock products.
DEVELOPMENT DATA ACQUISITION
IC AMP CLSS AB MONO 350MW 8VSSOP
IC LED DRIVER LINEAR 60MA 24SSOP
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC
IC CURRENT MONITOR 1% 8SOIC
IC VREF SHUNT 0.2% SOT23-3
Product Specifications:
MfrPart.: CSD19532Q5BMfr: Texas InstrumentsDescription: MOSFET N-CH 100V 100A 8VSONProduct Category: Discrete Semiconductor Products~Transistors - FETs, MOSFETs - SinglePackage: Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)Series: NexFET™PartStatus: ActiveFETType: N-ChannelTechnology: MOSFET (Metal Oxide)DraintoSourceVoltage(Vdss): 100 VCurrent-ContinuousDrain(Id)@25°C: 100A (Ta)DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn): 6V, 10VRdsOn(Max)@IdVgs: 4.9mOhm @ 17A, 10VVgs(th)(Max)@Id: 3.2V @ 250µAGateCharge(Qg)(Max)@Vgs: 62 nC @ 10 VVgs(Max): ±20VInputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds: 4810 pF @ 50 VFETFeature: -PowerDissipation(Max): 3.1W (Ta), 195W (Tc)OperatingTemperature: -55°C ~ 150°C (TJ)MountingType: Surface MountSupplierDevicePackage: 8-VSON-CLIP (5x6)CSD19532Q5B | Texas Instruments | NHE Electronics